Hizmetler

Sosyal Medya Yönetimi

Günümüzde Sosyal Medya’nın gücünü hepimiz biliyoruz. Markanızın hak ettiği yere gelmesini doğru analiz ve ölçümlerle sağlıyoruz. Sosyal medyadaki ; iletişimlerinizi, Reklam kampanyalarınızı, çalışanlarınızın yapması gerekenleri, Aylık ve Yıllık stratejilerinizi, Kriz yönetiminizi, Optimize ederek Aylık canlı eğitimler veriyoruz. Piyasanın ve Muşterilerin gözündeki imajınızın değerlendirilmesi Dijital konumunuzun değerlendirilmesi İletişim materyallerinizin düzenlenmesi, Canlı destekler Rakip Analizi Sosyal Medya Yüzünüz ve Algı değenlendirmesi Müşteri memnuniyeti optimizasyonu.

Kampanya Yönetimi

Başarılı bir dijital kampanya için doğru ve yaratıcı bir içeriğe sahip olmak, rakiplerinizden sizi ayıracak en önemli özelliktir. Ancak sadece doğru ve yaratıcı içeriğe sahip olmak yeterli değildir. İçeriğiniz ne kadar iyi olursa olsun, doğru yönetilmeyen bir kampanyanın hedeflediği sonuçlara ulaşması neredeyse imkânsızdır. Kampanya süreci boyunca dijital kampanya yönetimini sağladığınız araçlar, oluşturulan yaratıcı içerikten çok daha büyük bir öneme sahiptir.

Bu sebeple Diji Sosyal, dijital kampanya yönetimi sürecini, öncelikle hedef kitle analizi ve raporlarını oluşturarak başlatır. Güncellenecek ya da geliştirilecek içerikleri, ayrılacak bütçeyi ve kampanya kanallarını belirler. Bu sayede kampanya yolculuğu sürecini planlar. Yolculuk süreci boyunca, e-posta, sosyal medya, web, formlar ve anketler de dâhil olmak üzere bir çok farklı kanalda oluşturulan kampanya kurgularını sizin için yönetilir. Düzenli takip disiplini ve analitik çözümleriyle Diji Sosyal, kampanyanın belirlenen hedeflere, en kısa sürede ve belirlenen bütçeyle ulaşılmasını sağlar.

Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik, bir şirketin sahip olduğu imajını dışarıya nasıl yansıttığını gösteren işaretlerin toplamıdır. Bir firmanın, markanın ya da kurumun şirket içi ve şirket dışı duruşunu, davranışını kısacası imajını temsil eden kavramlar, şirketin kurumsal kimliğidir.

Başka bir ifadeyle anlatmak gerekirse, bir firmanın hem iç hem de dış dünyada görünen yüzü o firmanın kurumsal kimliğini yansıtır. Kurumsal kimlik sayesinde firmalarda oluşabilecek kimlik karmaşasının önüne geçilir. İyi kurgulanmış bir kurumsal kimlik müşterilerin, hitap edilen hedef kitlenin ya da diğer firmaların gözünde saygınlık kazandırır. Bunun dışında etkili ve akılda kalıcı şekilde tasarlanmış olan kurumsal kimlikler firmalar tarafından da özümsendiği için, müşteriler nezdinde firmaların prestijini artırarak, akıllarda daha fazla kalmalarını sağlar.

Video Prodüksiyon

Günümüz teknoloji ve iletişim çağının en efektif stratejileri arasında yer alan video prodüksiyon hizmetleri, marka ya da kurumunuzu görsel ögelerle anlatmak adına oldukça önemli bir araçtır. Çünkü hedef kitleye ulaşma yolunda kullanılabilecek en önemli faktörlerden biri görselliktir.

Diji Sosyal bünyesinde video prodüksiyon alanında uzman ekibimizle birlikte kurumsal/bireysel marka tanıtımı amaçlı film çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Sektördeki son gelişmeleri yakından takip ediyor ve markanızı en iyi anlatacak çalışmalara imza atıyoruz. Bünyemizde oluşturduğumuz ve markanıza özel olarak tasarlanan video tanıtım filmleri ile kurumunuzu ve fikirlerinizi görsel olarak anlatırken hedef kitlenize en uygun mesajı en hızlı şekilde verebileceksiniz.

Diji Sosyal; geniş, teknolojik ekipman parkuru, üst düzey stüdyoları ve kreatif ekibiyle, video ihtiyacı duyulan her konuda estetik ve efektif video prodüksiyon çözümleri üretir.

Video Prodüksiyon kapsamında; Tanıtım Filmi (Kurumsal Tanıtım Filmi, Ürün Tanıtımı, Mekan Tanıtımı, Kitap Tanıtımı, Etkinlik Tanıtımı, Web Sitesi Tanıtımı), Reklam Filmi, İnteraktif Video, Masaüstü Reklam Filmi, Belgesel Prodüksiyonu, Klip Prodüksiyonu, Bant Reklam, Jenerik & Fragman, Lansman Videoları, Video Davetiye, Logo Animasyonu, 2D-3D Animasyon, Online Video, Viral Video, Ürün Videoları, TV Programı, Etkinlik Prodüksiyonu, Görsel Efekt, Eğitim Videoları, Müşteri Görüşü Videoları, Kamu Spotu, Röportaj, Motion Graphics, Kurgu & Montaj, Video Sunum, Stüdyo Çekimleri, Dış Mekan Çekimleri, Hava Çekimleri, Etkinlik Çekimleri ve Green Box Çekimleri gibi video ihtiyacı duyulan her konuda sistematik çalışmalar gerçekleştirerek tam hizmet sunar.

SEO – Arama Motoru Optimizasyonu

İngilizce’deki “Search Engine Optimization” kelimelerinin kısaltmasından oluşan SEO, dijital pazarlamanın en önemli alanlarından biridir. Türkçe’de “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak ifade edilen SEO, sitenizin, internet üzerinden arama yapan kullanıcıların aradıkları içeriklere dair en alakalı ve doğru verileri bulmalarını sağlayan arama motorlarının sıralama kriterlerine uygun bir şekilde optimize edilmesi süreçlerinin tamamıdır. Sitenizin, diğer siteler arasından sıyrılarak kullanıcılara getirilmesi açısından büyük önem taşıyan SEO işlemi, sitenizi Google ve diğer arama motorlarının sıralama kriterlerine uyumlu hale getirir.

Diji Sosyal olarak gerçekleştirdiğimiz 100’lerce SEO çalışması neticesinde, SEO’nun bir ekip işi olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. SEO çalışmasının başarılı olması için müşteri ve ajansın işbirliği içerisinde olarak içeriksel ve teknik düzenlemelerin birlikte gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO çalışması yalnızca belirli kelimelerde sıralama yükseltmenin ötesinde bir süreçtir. SEO’nun amacı kullanıcıların yaptıkları sorgulara göre en doğru bilgi ve hizmeti verebilmektir. Diji Sosyal olarak SEO hizmeti verdiğimiz firmalara en yararlı olacak içeriği, arama motorlarının teknik anlamda bu içeriğe daha kolay ulaşabilmesini ve içeriğin kalitesini arttırmak için bağlantı iyileştirmeleri gerçekleştiriyoruz.

Alanında uzman SEO ekibimiz, eğitimlere katılarak kendini her an daha da geliştirmekte ve SEO’daki yenilikleri çalışmalarına titizlikle yansıtmaktadır. Kesintisiz ekip koordinasyonumuz sayesinde de bilgilerimiz daima güncel kalmaktadır.

Outdoor Reklamları

Diğer adı açık hava reklamcılığı olan outdoor reklamları, hedef kitlenin günlük rutini içerisinde gördüğü reklamların genelidir. Hedef kitlelere aracısız ulaşmak, bilinçaltında yer etmek, prestij sahibi olmak isteyen firmalar tarafından tercih edilen outdoor reklamcılığı bina giydirmeden otobüs duraklarındaki afişlere kadar geniş bir alanda uygulanabilmesi ile müşteriye birden çok alternatif sunar. Açık hava reklamları günümüzde oldukça hızlı bir şekilde gelişmiş ve neredeyse tüm yaşam alanlarımızda yer almıştır.

Çeşitli riskler de barındıran açık hava reklamları gerektikleri şekilde uygulanmadıkları zaman hem firmanın imajını hem de şehrin çehresini olumsuz yönde etkileyebilir. Yoğun bir yerleşim bölgesinde açık hava reklamcılığı rekabetinde başarılı olmak için fikirlerin yaratıcı olması gerekir.

Diji Sosyal bünyesinde yaptığımız outdoor çalışmalarımızda tüketiciyle anında buluşabilecek interaktif ve efektif kampanyalar yürütüyoruz. Billboardlar, megaboard ve duvarlar, toplu taşıma araçları, AVM ve plazalar, asansörler, iç/dış mekanlarda ve yer grafiklerinde ayrıcalıklı konumlandırmalar sağlıyoruz.

Dijital Medya Planlama ve Satın Alma

Dijital dünyada artık onlarca mecra ve bu mecraların yüzlerce reklam alanı var. Böylesine karmaşık bir dijital dünyada yönünüzü bulmakta zorlanabilirsiniz. Hedefinize ve başarınıza giden yollar gözünüze karmaşık görünebilir. Bu noktada hedef ve başarınıza uygun olan hamleleri yapabilmek için bu işi daha önce yüzlerce kez yapmış profesyonel bir ekibin know-how’larına ihtiyaç duyarsınız. Diji Sosyal tam da burada devreye giriyor. Yönettiğimiz yüzlerce kampanyadan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda; hedefinize giden yolda atmanız gereken adımları bilmenin yanı sıra atmamanız gereken adımları da biliyoruz. Dolayısıyla “Bunca işi en iyi, en hızlı ve en az maliyet ile nasıl yapacağım” diye düşünmeyi bırakıp, yüzlerce kampanyadan edindiğimiz Know-how’larımızdan faydalanın.

İnteraktif Proje Geliştirilmesi & Yönetimi

Basit ya da karmaşık her projenin yönetilmesi gerekir. Planlanan stratejilerin istenilen sonuçlara ulaşabilmesi için kurum kaynaklarının organize edilmiş bir çalışma içerisinde kullanılması önemlidir. Bir proje ancak iyi yönetildiğinde keyif verir. İşte bu yüzden her şeyden önce projeden keyif almaya bakıyoruz. Geleneksel proje yöntemlerini edindiğimiz tecrübe ve birikimle destekleyerek hep daha yaratıcı ve özgün projeler ortaya koymak için çalışıyoruz. Sizin için de çalışmayı çok isteriz.

Proje yönetimi faaliyetleri kapsamında verdiğimiz hizmetler

  • İş geliştirme danışmanlığı
  • Girişimcilik ve iş kurma danışmanlığı
  • Proje geliştirme ve yönetimi
  • Dijital ve interaktif projeler
  • Özel projeler
Proje Geliştirmeleri

Proje başlangıcında müşterilerimizin organizasyon yapısını anlayıp, beklentilerini ve amaçlarını belirliyoruz bu sayede müşterilerimizin projelerimizden en yüksek seviyede fayda sağlamasını ve projelerin planlı ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlıyoruz. Proje başlangıcı aşamasında, mevcut durum tespiti yapıyoruz ve istenilen sistem için neler yapılması gerektiğini belirliyoruz. Zaman-Kalite-Maliyet üçgeni modelinin, proje ekiplerinin ve proje üst yönetimini belirliyoruz. Oluşturulan SWOT analizi, proje planını hazırlayarak sistemin müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılaması için tüm gereksinimleri belirliyoruz.

İçerik Pazarlaması & Yönetimi

Özgün içerik çözümleri sunuyoruz! Markanız Sürekli Güncel olsun. Dijital alanda yapılacak olan çalışmaları özel günler ve marka politikalarına göre planlıyor, aylık güncel dinamiklere göre hazırlıyor ve her zaman online bir marka olmanızı sağlıyoruz. Yapılan çalışmaları aylık düzenli ve detaylı raporlarla sizlere sunarak sonraki ayların planlarını yapıyoruz. Böylece sürekli kendini geliştiren bir marka olmanızı sağlıyoruz.Gelişmiş SEO Analizi Bugüne kadar yapılanları derinlemesine inceleyip A’dan Z’ye SEO analizinizi çıkarıyoruz.Mobil ve Masaüstü SEO Masaüstü için ayrı, mobil için apayrı SEO taktikleri geliştiriyor ve buna göre planlama yapıyoruz.Doğal Backlink Çalışmaları Kalıcı, doğal ve kaliteli backlink şart. Sitenizle alakalı backlink kaynaklarını tarıyor ve onlarla çalışıyoruz.

Open chat